V Jacki byla beseda o Tanzanii

JABLUNKOV V Jablunkovském informačním centru se uskutečnila velmi zajímavá beseda. Hlavní hrdinkou čtvrtečního odpoledne byla Renata Zogata, která strávila deset měsíců na misi v Tanzanii.

„Zní to možná divně, ale stát se dobrovolnicí v Africe byl můj dětský sen, touha, která pomaličku dozrávala. Touha dělat něco užitečného a smysluplného pro druhé je motor, který mi pomáhá udělat nezbytné kroky. Právě proto jsem se rozhodla strávit rok života v Tanzanii. Původně jsem myslela, že pojedu do Indie, ale nakonec zvítězila Afrika,“ přivítala přítomné usměvavá Renata Zogata.

Pak už zajímavě, ale i s humorem vyprávěla o svém desetiměsíčním pobytu v Tanzanii. Pracovala ve škole v Didi, kde učila angličtinu, organizovala sportovní kroužky, pracovala ve školní knihovně.

 „Škola v Didi má něco málo přes tisíc studentů (13-18 let). Středisko to je opravdu velké. Místní, jak děti, tak učitelé a kněží, jsou velmi milí a přátelští,“ dodala Renata.

Během svého pobytu poznala místní kulturu, zvyky.

„A co jsem si přivezla? Obrovské množství zkušenosti, které si za peníze nekoupíte. Při pohledu na ty děti mé srdce pláče, ale přesto děkuji Bohu za tuto příležitost, za tento okamžik. Bylo to něco nepopsatelného,“ zakončila zajímavou a poučnou přednášku Renata Zogata.

Výtěžek z dobrovolného vstupného na besedu byl věnován na výstavbu domova pro děti trpící albinismem v Mwanza, v Tanzanii.

Komentáře