Taxikář nadýchal skoro čtyři promile, skončil na záchytce

TŘINEC Policisté minulý týden obdrželi oznámení o zmatené jízdě řidiče taxíku, který nakonec zastavil u jedné z třineckých hospod. Při kontrole se ukázalo, že taxikář nadýchal skoro 4 promile. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Policejní hlídka dorazila do několika minut od oznámení a na místě opravdu spatřila zmíněné vozidlo taxi služby i s řidičem. V blízkosti se také nacházeli dva svědci celé události, kteří věc policistům telefonicky oznámili. Ti shodně uvedli, že byli svědky nekoordinované jízdy vozidla, které přejíždělo z pruhu do pruhu či bez důvodu v průběhu jízdy zastavovalo. Z tohoto důvodu se oba dva řidiči, kteří jeli v těsné blízkosti, rozhodli nejen celou událost oznámit, ale jeli za ním až na místo, kde řidič zastavil – uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Jelikož svědci události se báli, aby řidič ve své jízdě nepokračoval, vozidla zaparkovali tak, aby mu znemožnili výjezd z parkoviště, což bylo jenom dobře, neboť taxikář při kontrole nadýchal skoro 4 promile. Muž byl následně převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

V průběhu prověřování bylo zjištěno, že krátce před svou jízdou měl svému zaměstnavateli sdělit, že v jízdách již nebude pokračovat, a to z důvodu nevolnosti – dodala mluvčí. Za uvedené jednání může být řidiči uložen trest odnětí svobody až na jeden rok.

Komentáře