„Ten les“ zdobí JACKI

JABLUNKOV Netradiční venkovní vernisáž otevřela v JACKI výstavu malíře Romana Hudziece „Ten les“. Vystavená díla jsou inspirována pralesem Mionší.

Autor vystaveného díla žije ve vesničce za Prahou. Pochází z Karviné, k Dolní Lomné má vztah už od dětství, protože jeho příbuzní tam měli chatu, kde trávil prázdniny a víkendy. Po čase se na místo vrátil, toužil proniknout centra Mionší, ale k tomu potřeboval speciální povolení pro vstup do pralesa.

– Zkusil jsem zažádat o povolení vstupu CHKO Beskydy, světe div se, bylo mi vyhověno a já začal prales znovu objevovat. Někdy tam strávím celý den, někdy tam jsem i týden, protože mám možnost přespávat v lovecké chatě. Někdy se jdu projít jen tak bez cíle,  najednou mne něco zajímavého zaujme a námět je na světě. Snažím se ničím se nelimitovat. Často si udělám skicu a nevím pořádně, jaký bude výsledek – sdělil na vernisáži Roman Hudziec.

Na svých toulkách pralesem nosí vždy skicáky, tužky, pera, akvarelové barvy. Snaží se zaměřovat na zajímavé okamžiky – mlha, svítání, západ.

 

Komentáře