TŘINEC Thaiboxerka Karolína „Lagertha“ Klusová z Třince obsadila na Světovém poháru v Austrálii bronzovou příčku.

Na Světový pohár olympijského thajského boxu do Austrálie se Karolína „Lagertha“ Klusová vydala se svým trenérem Martinem Vaňkou. Jela bojovat o nominaci na Světové hry.

Klusová zažila tři měsíce tvrdé přípravy v Třinci, ale také v Thajsku. Na Světový pohár se nominovala vítězstvím nad trojnásobnou mistryní světa ze Švédska.

Arafura Games World Cup v Darwinu, to byla velká událost. Česká organizace CMTA sem vyslala trojici bojovníků a jako reprezentační trenér jel i Martin Vaňka z Como-3 gym Třinec. Závodilo se ve spoustě disciplín, v boxu, volejbale, fotbale atd.

Turnaj v thajském boxu probíhal v krásné hale, před zraky několika tisícovek diváků začal nástupem reprezentantů 40 zemí. Konkurence byla největší, jaká mohla být. Českou vlajku nesla Karolína Klusová z Třince.

Soupeřkou ji byla domácí závodnice – mistryně Austrálie a vítězka Asijských her. Klusová jasně vyhrála první kolo. Ve druhém těsně zvítězila Australanka, stejně tak i ve třetím. Byl to neskutečný boj o každý kousek ringu. Klusová prohrála o pouhý bod 29:28 a nakonec získala bronz.

V Austrálii si zajistila účast na červencovém Mistrovství světa v thajském Bangkoku.

Komentáře