TŘINEC Další grandiózní úspěch zaznamenala třinecká thaiboxerka Karolína Lagertha Klusová – vyhrála reprezentační turnaj v Litvě!

Svěřenkyně trenéra Martina Vaňky startovala ve váhové kategorii do 57 kg, která byla podle Světové organizace thajského boxu (IFMA) skupinou smrti.

Když jdu na zápas, nepřemýšlím, jestli vyhraji, nebo prohraji. Jedu si to maximálně užít a podat nejlepší výsledek, prostě dát do toho všechno,“ nedělala si Karolína Klusová těžkou hlavu.

Na prestižní akci triumfovala i přesto, že zdaleka nebyla největší favoritkou. Její soupeřky měly zvučnější jména.

Několikanásobná mistryně světa, mistryně Evropy, vicemistryně světa, prostě všechny holky byly top. V té skupině jsem měla nejméně titulů já. Nikdo z organizátorů a zápasníků nepředpokládal, že bych mohla bojovat v čele této skupiny,“ pokračovala Lagertha.

Úspěšná třinecká bojovnice ji ovládla, nejdříve přemohla juniorskou mistryní Evropy z loňska Gabiu Morkunaite a posléze ve finálovém klání porazila jednoznačně 3:0 na body Patricii Axling. Švédská thaiboxerka je trojnásobnou světovou šampionkou, předloni ji IFMA označila jako nejlepší boxerku všech vah.

Jako první padl los na Litevčanku, vynikající zápasníci, která minulý rok vyhrála mistryní Evropy v juniorech. Tu jsem poslala ve třetím kole dokonce dvakrát do počítání. Poté mě čekala několikanásobná mistryně světa ve váze do 57kg. Tu jsem porazila také. Podařilo se mi něco neuvěřitelného,“ radovala se Klusová.

Komentáře