TŘINEC Karolína „Lagertha“ Klusová na mistrovství světa získala bronzový kov. Po výhře nad bojovnicí z Turkmenistánu v bitvě o postup do finále nestačila na soupeřku z Ruska.

V ringu proti Karolíně Klusové stála kvalitní bojovnice z Turkmenistánu. „Karolína věděla, že nesmí nic nechat náhodě a vzala to do svých rukou. Soupeřku poslala několikrát do počítání po sérii kolen a vyhrála ve druhém kole před limitem,“ vylíčil trenér Martin Vaňka vítězné vystoupení své svěřenkyně.

V semifinále Klusová nestačila na pozdější vítězku – ruskou mistryni světa, mistryni Evropy, univerzitní mistryni světa. „Tohle byl zápas, ve kterém jsem na soupeřku nenašla recept. Holt musím ještě nasbírat zkušenosti. Dva roky a devět měsíců v ringu mě velmi posunuly, ale ani to mi ji nedovolilo porazit. Byla vynikající. Celý šampionát nakonec vyhrála, takže mě potěšil alespoň fakt, že jsem prohrála s vítězkou pyramidy,“ řekla Karolína Klusová.

Thajský box bojuje o účast na olympijských hrách a dělá pro to vše. A velmi se to týká i žen. Dříve v Muaythai vůbec nemohly bojovat. Před desítkou let se vše změnilo, ženy vstoupily do arény a zatančily svůj první rituální tanec Wai Khru.

Zatímco muži vstupující do ringu chodili přes vrchní provaz bojiště, ženy podlézaly poslední provaz. Na mistrovství světa v Thajsku ženy i muži poprvé chodí stejně – mezi prostředním provazem. Mimo to se objevilo nové logo Olympijské organizace znázorňující jak muže tak i ženu.

 

Komentáře