Tomáš Lichý prožil zdařilou skialpinistickou sezonu

TŘINEC Třetí místo na mistrovství republiky, prvenství v závodě Českého poháru, čtvrtá příčka ve Středoevropském poháru – to je stručný výčet úspěchů, kterých letos ve skialpinismu dosáhl Tomáš Lichý z Třince.

Tomáš Lichý je nadaným všestranným běžcem – zvládá běh na dráze, silniční běh, běh do vrchu a také horské maratony (sky running). Zimní období si zpestřuje skialpinismem – v roce 2012 se v této disciplíně stal juniorským mistrem ČR.

Úspěchy ve skialpinismu Lichý sbírá pořád. Letos se mu nepovedlo obhájit loňský titul mistra republiky. Na šampionátu, který se přesunul ze Špindlerova Mlýna do Rokytnice nad Jizerou obsadil bronzovou příčku.

V celkovém hodnocení Českého poháru Lichému patří pátá pozice, neboť absolvoval pouze polovinu šestidílného seriálu. V jednom závodě se radoval z vítězství.

Na mistrovství Evropy ve skialpinismu skončil celkově 27. a poprvé zabodoval ve Světovém poháru mužů. Ve Středoevropském poháru v Bobrovci skončil coby nejlepší Čech na čtvrté příčce, v Evropském poháru byl osmý ve vertikalu.

Komentáře