Tragická bilance nehody v Neborech. Čtyři mrtví

NEBORY Dnes brzy ráno v Neborech na Neborovském kopci došlo ke střetu kamionu s dodávkou. Nehoda bohužel skončila tragicky.

„Operátoři ZZS přijali ve čtyři hodiny tísňové volání o střetu kamionu s dodávkou na silnici v Neborech s tím, že obě vozidla skončila po nehodě mimo silnici v příkopu. Na pomoc okamžitě vyjely dva týmy zdravotnické záchranné služby (RLP a RZP) z třinecké základny. Do zásahu se v rámci noční mise zapojil také vrtulník LZS z Ostravy, který přistál asi sto metrů od místa události,“ popisuje zásah Lukáš Humpl, tiskový mluvčí záchranářů.

Zasahující záchranáři již nemohli pomoci čtyřem osobám, jež cestovaly v dodávkovém automobilu. Utrpěly poranění neslučitelná se životem, kterým podlehly bezprostředně po havárii a lékař u nich již pouze mohl konstatovat smrt. Jejich identitu ani věk záchranáři neznají.

Pátý účastník nehody, muž středního věku, zůstal zaklíněn pod vozidlem. „Byl při vědomí, týmy ZZS mu podaly léky tlumící bolest a poté jej vyprostili hasiči. Prvotní vyšetření ukázalo poranění pánve a břicha, vyloučit nebylo možno ani další zranění. Pacientovi byl zajištěn vstup do kostní dřeně i nitrožilní přístup, následně jej lékař uvedl do umělého spánku. Provedl intubaci a převedl jej na přístrojem řízené dýchání. Po zajištění pánevním pásem a uložení do vakuové matrace byl postižený letecky transportován na urgentní příjem FN Ostrava. V době předání se jeho stav jevil jako kritický?“ popisuje Humpl.

Ošetřen byl také sedmatřicetiletý muž s poraněním horní končetiny. Jeho poranění nebylo život ohrožující. Záchranáři jej následně přepravili do třinecké nemocnice na chirurgickou ambulanci.

Silnice je po nehodě neprůjezdná, policisté odklánějí dopravu náhradními trasami.

Komentáře