TŘINEC I přesto, že třinečtí Pharaohs jsou ve Slezské hokejové lize průběžně až čtvrtí, hrající trenér Michal Trávníček je s jejich dosavadním účinkováním spokojen.

Jak jste spokojen dosavadním vývojem sezony?
Jeden zádrhel jsme měli, myslím tím porážku s Eagles. Jinak hrajeme celkem dobře, ani poslední zápas, i porážce navzdory, nebyl špatný. Měli jsme nějaké šance, ale soupeře podržel brankář. Těrlicko jsme nechali vstoupit do zápasu, takže se z toho stala taková vyrovnaná bitva. Soupeři to tam napadalo, nám to tam nevlezlo. Byli šťastnější.

Takže zatím se všechno vyvíjí podle vašich představ?
Se sezonou jsme spokojení, je to dobré. Nedá se vyhrávat všechno. Nějaká prohra je vždy takovým zdviženým prstem. Kluky to nabudí a pojedeme dál. Doufáme, že se forma dobře načasuje na play-off.

Jak to vidíte, jste letos silnější nebo slabší?
Nějaké změny nastaly, máme v mužstvu kvalitnější hráče, jak do obrany, tak i do útoku. Jsme silnější, ale vzhledem k tomu, že posílily i ostatní týmy, nikdo nevyčnívá a je to vyrovnané.

Slezská hokejová liga je rozdělena na dvě konference. Co tomu říkáte?
Na začátku sezony se řešila spousta věcí. Některé zanikly, nad některými nikdo neuvažoval. Nikdo si neuvědomul, že díky novému modelu může do play-off postoupit někdo, kdo získal za sezonu dva tři body. V rozjeté sezoně už to nikdo nechce řešit. Já osobně bych byl za tím, aby v play-off hrál první s osmým, aby se nehrálo mezi konferencemi. To, co se odsouhlasilo, se už odehraje. Systém budeme řešit na další rok.

 

Díky novému modelu SHL nabízí více derby.
Třineckých týmů je více, bojuje se o play-off. Je super, že se základní část odehraje v těch konferencích, domácí mančafty zůstanou doma a tím pádem se nemusí tolik cestovat. Jenže jak říkám, v konečné tabulce nehraje první s osmým, může se tam dostat někdo se dvěma body a na druhou stranu nějaký tým s desíti body třeba bude mít smůlu.

Vloni jste Pharaohs trénoval, co vás přimělo k návratu na led?
Proběhla nějaké jednání o všech hráčích ligy včetně o mě. Dopadlo to pro nás dobře. Jsme rádi, že můžu nastupovat a tým je zase pohromadě, jak jsme spolu začali a jak jsme ho založili.

Komentáře