Trenéři vyškolili hráče. Fotbalisté Třince si zahráli hokej

TŘINEC Kličky, kombinace, samostatné nájezdy, hity i šarvátka. Tohle všechno dnes v Mini Werk Areně při hokejovém zápase předvedli třinečtí fotbalisté. Zvítězila zkušenost, trenéři  hráče doslova deklasovali.

„Zpočátku bylo skóre vyrovnané, ale pak už jsme to raději ani nepočítali,“ shodli se aktéři utkání. Trenéři vsítili něco kolem dvaceti branek, hráči zhruba pět. „Palec dělal, co mohl, ale měl to těžké, vždyť na něho šla jedna střela za druhou,“ omlouval Marek Čelůstka brankáře Lukáše Palečka.

Zatímco většina hokejistů se po ledě proháněla v dresech s dráčkem na hrudi, „Čelda“ nastoupil v dresu s logem AZ. „Jiný dres už na mě nezbyl, vypůjčil jsem si jiný od kamaráda,“ omlouval se.

Většina fotbalistů nastoupila na svých tradičních postech. Zmíněný Lukáš Paleček v bráně, v defenzívě hráli Imrich Bedecs, Marek Čelůstka a Mikk Reintam, který marně vyhlíží pozvánku do estonské fotbalové reprezentace. A zřejmě se nedočká ani nominace do hokejového družstva své země, neboť součinnost obránců na ledě moc nefungovala a Paleček vytahoval ze sítě jeden puk za druhým.

„Normálně chytám v opačném gardu. Ale jelikož jsem neměl svou výstroj, musel jsem mít lapačku normálně na levé a vyrážečku v pravé ruce. A trápil jsem se,“ povzdechl si brankář poražených Lukáš Paleček.

V opačném brankovišti exceloval Václav Bruk (v jednom okamžiku jeho pozornost střelou z úhlu vyzkoušel spoluhráč Klečacký) v jednom mužstvu s ním hráli Marek Klečacký, Benjamin Vomáčka, Jiří Neček, David Szmek, junior Stanislav Potůček, Tomáš Jakus, řidič Anrzej Kubeczka a dva střelci – masér Karel Maceček a René Dedič.

Trojice Petr Hošek, Jiří Janoščín a Jiří Kateřiňák do hry nezasáhla. „Ani jeden z nás tady v Třinci nemá svou výstroj, jinak bychom nastoupili. Bruslit umíme všichni,“ poznamenal Jiří Janoščín. Jeho slova doložili rychlými výpady třeba Petr Joukl či Matej Ižvolt. Aby ne, když na střídačce měli místo jontového nápoje hráči čaj s rumem.

Třinecké fotbalisty, kteří přezimují na postupové příčce, ještě čeká florbalový zápas, pak fotbalové klání a setkání se sponzory. Poté nastoupí dvoutýdenní dovolenou.
Roman

Komentáře