Tři body z Hané. Oceláři pronikli do osmičky

TŘINEC Výhra na ledě Olomouce posunula Oceláře mezi osm nejlepších celků hokejové extraligy.

HC OLOMOUC – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:6

V Olomouci dominovali Oceláři, po úvodní třetině vedli 0:3. Olomoučtí se dostali do zápasu, jenže pak dvakrát skórovali hosté ze Slezska a na světelné tabuli svítil stav 1:5 – a o vítězi nebylo pochyb.

Hanáci prohráli počtvrté za sebou a vyklidili pozice zaručující postup do play-off. Jejich přemožitel se poprvé v sezoně prodral na místa zaručující účast ve vyřazovacích bojích.

V prvních dvou třetinách jsme byli dobří na kotouči, dávali branky, dostali se do vedení. Malinko jsme si to sami zkomplikovali ve třetí třetině, kdy jsme pustili domácí do brankových příležitostí, snížili a ještě se ze zápasu snažili udělat drama. Dvě třetiny se mi hodnotí velmi dobře, poté jsme si to mohli lépe pohlídat, ale tři body z utkání jsou hlavní, neboť z Olomouce se nevozí jen tak,“ zdůraznil kouč Ocelářů Václav Varaďa.

BRANKY A NAHRÁVKY: 21. J. Knotek, 27. Irgl, 52. Škůrek (Skladaný) – 6. Svačina (Adamský, Doudera), 10. Gernát (Dravecký), 13. Krajíček (Růžička, Bukarts), 22. Cienciala (Galvinš, Musil), 26. Bukarts (Marcinko, Růžička), 34. Werek (Hrňa, Krajíček). Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Bryška, Hlavatý. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 685. Třetiny: 0:3, 2:3, 1:0.

OLOMOUC: Konrád (13. Lukáš) – Ondrušek, J. Galvas, Jaroměřský, Škůrek, Švrček, Staněk, Dujsík – Irgl, Kolouch, Burian – Jergl, J. Knotek, Holec – Ostřížek, Nahodil, Strapáč – Skladaný, Mráz, Laš.

TŘINEC: Hrubec – Krajíček, Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, Roberts Bukarts – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Werek, Dravecký – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.