Třinec má první bod. Rozešel se smírně s Táborskem

TŘINEC Jediné z posledních jedenácti domácích utkání vyhráli fotbalisté Třince. Na jaře přejeli Táborsko které si – i díky rozhodčí Adámkové – odvezlo z Třince bod.

FK FOTBAL TŘINEC – FC MAS TÁBORSKO 1:1

Poslední celek FNL vstoupil do utkání s elánem, ale z brankové odměny se radovat nemohl, protože po hlavičce Schwendta rozhodčí Adámková viděla provinění proti pravidlům. „Nevím, proč ten gól neplatil, možná kvůli faulu. Sám jsem koukal, vždyť ho dal čistě hlavou,“ divil se hlavní trenér Třince Jiří Neček.

Jeho celek v úvodních minutách na hrací ploše dominoval – po rohovém kopu Šumbery, hlavičce Dediče a nekompromisní dorážce Reintama se radoval ze zaslouženého vedení.

O několik minut později si na Kušnírův trestný kop naběhl Reintam, jeden ze zadáků ho ve vápně stáhl k zemi, jenže Adámková se k celé situaci opět postavila benevolentně. „Stažení Mikka bylo evidentní, paní rozhodčí trochu zaspala a tím nás ošidila. Nechci se na ni vymlouvat, měli jsme si to uhrát sami,“ pokračoval Neček.

Před odchodem do kabin třinečtí fotbalisté neodvrátili míč po rohovém kopu, k míči se dostal Frýdek a krásnou střelou z hranice velkého čtverce vzal domácím vedení.

Ve druhém poločase se do hry Třince začala vkrádat křečovitost, vítězné branky se domácí nedočkali. „Dělali jsme hrubky, čímž jsme dávali šanci Táborsku. Uhráli jsme aspoň bod, doufám, že se od toho zápasu odpíchneme a pojedeme dál,“ zakončil Neček.

Ve středu čeká třinecké fotbalisty derby na stadionu Vítkovic.

BRANKY: 18. Reintam – 41. Frýdek. Rozhodčí: Adámková. ŽK: Joukl, Vaněk – Ndiaye, Ngimbi, Navrátil. Diváci: 620. Poločas: 1:1.

TŘINEC: Adamuška – Kušnír, Mravec, Reintam, Ilko – Schwendt (55. Joukl), Vaněk, Samiec, Šumbera, Janošík (84. Čelůstka) – Dedič (77. Hejný). Trenér: Neček

TÁBORSKO: Toma – Navrátil, M. Kučera, Ngimbi, Klusák – Šandera, Ch. Frýdek – Ndiaye (78. Musiol), Kopřiva, P. Pilík (46. Pfeifer) – Vandas (84. Prošek). Trenér: Tobiáš.

Komentáře