Třinec oslaví své 90. narozeniny v 90 dnech kulturou i sportem

TŘINEC Od června do srpna. Tři měsíce, které se ponesou ve znamení oslav 90. výročí povýšení Třince na město a budou plné filmových projekcí, koncertů, divadelních představení včetně výstavy, sportovní výzvy a dalších zajímavých aktivit.

Své síly při přípravě oslav spojily Kulturní a vzdělávací centrum TRISIA, STaRS Třinec, Knihovna Třinec, kino Kosmos, DDM Třinec, Muzeum TŽ a města Třince a další organizace a vznikl jedinečný multižánrový projekt Třinec v 90 dnech, který začal tento týden a potrvá až do 31. srpna. Většina akcí se bude odehrávat především na Letní scéně pod širým nebem na městském stadionu STARS, ale živo bude i na dalších místech.

Letošní léto v Třinci bude stát za to. Společenský život a kultura se znovu nadechují a věřím, že si oslavy konečně užijeme tváří v tvář. V první polovině roku jsme si kulatiny našeho města připomínali především bezkontaktně online prostřednictvím městského facebooku, webu, zpravodaje města a kabelové televize a nyní vstupujeme do nové fáze, kdy se přesouvají oslavy ven a budeme se bavit společně. Přijďte si do Třince dobít baterky a dopřát si kulturní a sportovní vitaminovou bombu –  zve na oslavy primátorka Třince Věra Palkovská.

Vedle kulturních zážitků bude důležitou součástí nadcházejících tří měsíců v Třinci i pohyb a sportovní výzvy, do kterých se budou moci zapojit všechny generace. Největší z nich nese název „Rozhýbej Třinec i ty“ . Společným cílem Třinečáků, kteří se do výzvy zapojí, bude v průběhu dvou měsíců našlapat celkově 90 000 kilometrů nebo uplavat 90 kilometrů. Kroky všech zaregistrovaných účastníků se budou sčítat a na vítěze v každé kategorii čeká odměna. Podrobnosti se dovíte na www.starstrinec.cz.

Program projektu Třinec v 90 dnech najdete na webové stránce www.90.trinecko.cz, kde budou průběžně doplňovány informace o aktuálním programu a všech akcích festivalu. Informace k jednotlivým akcím budou dostupné také na stránkách a sociálních sítích jednotlivých pořadatelských organizací. Uskutečnění jednotlivých akcí se bude odvíjet od platných protiepidemických opatření a aktuálních meteorologických podmínek.

Komentáře