Třinec půjčí lidem na zlepšení úrovně bydlení

TŘINEC Přemýšlíte o obnově střechy, izolaci domu, nové studni, nebo čistírně odpadních vod a nemáte hotovost? Pokud bydlíte v Třinci, můžete využit úvěr z Fondu rozvoje bydlení. 

Statutární město Třinec poskytne i letos občanům a organizacím úvěry z Fondu rozvoje bydlení s cílem zlepšení úrovně bydlení, životního prostředí a vzhledu města. Úvěry budou poskytovány na základě výběrového řízení. Pro rok 2019 bylo schváleno poskytnutí úvěrů v celkové výši 1.500.000 Kč.

Zájemci si mohou požádat o úvěr například na obnovu střechy starší 10 let, dodatečnou izolaci domu, zřízení malé čistírny odpadních vod, na zřízení studny nebo prohloubení té stávající, zřízení vsakování dešťových vod, oplocení parcely, vydláždění chodníku nebo cesty k domu, stavbu nebo opravu venkovního schodiště k domu atd.

Podrobný rozpis, na co lze úvěr získat, je k dispozici na webových stránkách města, kde zájemci také najdou plné znění Zásad a pravidel čerpání prostředků z Fondu rozvoje bydlení města Třince. Žádost můžete podat do 29. března včetně.

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekFajne rano!
Další článekPolicisté se zaměřili na chodce