Třinec si připomene události roku 1968

TŘINEC Příští týden si lidé připomenou události srpna 1968 roku. Připomínku padesátého výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy připravuje v Třinci kino Kosmos i třinecká knihovna.

V Třinci se uskuteční happening Invaze18. Zapojit se mohou všichni. Stačí si stáhnout, vystřihnout a slepit papírové vojáčky, kteří jsou k dispozici na stránkách www.invaze18.cz a v úterý 21. 8. je pak rozmístit po městě. O happeningu, který je iniciativou Městské knihovny v Rožnově pod Radhoštěm, si můžete víc přečíst tady.

„Vojáčky je možné si vyzvednout také u nás v knihovně ve vstupní hale, kde jsme připravili i infopanel s časovou osou, která shrnuje podstatné události roku 1968,“ upřesňuje Martina Wolna, ředitelka třinecké knihovny.

Kino Kosmos toho dne promítne premiéru snímku „Jan Palach“. Ale to není vše. „Od 17:30 před filmem Jan Palach mohou diváci kina shlédnout 17 minutový Československý filmový týdeník 35/1968. Černobílý snímek působící i s odstupem půl století velmi emotivně připomíná, že se i v době míru může stát něco tak zásadního a fatálního. A je pro nás pro všechny i mementem do budoucna,“ popisuje ředitelka kina Kosmos Regina Szpyrcová.

Komentáře