TŘINEC Potyčka v hledišti. Vulgarity nejhrubšího zrna, vyhrůžky, kelímky s pitím létaly vzduchem bezprostředně po skončení druholigového utkání Třinec versus Hradec Králové. Všichni spílali sudím, kteří Třinec zjevně poškodili i ve druhém domácím duelu.

FK FOTBAL TŘINEC – FC HRADEC KRÁLOVÉ 1:1

Před dvěma týdny rozhodčí očividně stáli na straně Jihlavy, která v Třinci vyhrála 0:1. Tentokrát stranili Hradci Králové. Sporné situace ve prospěch Votroků, neuznaný gól Třince a pokutový kop proti němu. A také poměr žlutých karet 7 ku 1!!!

Kapitán Imrich Bedecs protihráče Jana Kvídu nefauloval, což potvrdil i videozáznam. A ani Ondřej Kušnír se neprovinil proti ofsajdovému pravidlu, jeho vítězný gól v poslední minutě měl platit. „Obě situace rozhodčí posoudili špatně, čímž nás poškodili. Podáme proto oficiální protest,“ prozradil generální manažer Fotbalu Třinec Karel Kula.

Nazlobení příznivci Třince to rozhodčím dali pořádně sežrat. A čertili se také domácí funkcionáři. „Díky tomu, co se tady dělo, je český fotbal přesně tam, kde je,“ mávl rukou jeden z nich.

Byla to komedie. Druhý gól byl regulérní, ale sudí z toho udělali naprostou frašku. Hlavní běží na půlku, s tím, že uzná gól, pomezní zvedne praporek ve chvíli, až když se začnou radovat domácí hráči. Pravdou je, že za první poločas si výhru nezasloužili, hráli špatně. Ve druhé půli už to bylo dobré,“ řekl někdejší prvoligový fotbalista Třince Bohuslav Zimny.

Třinec byl v určitých pasážích zápasu horším týmem a vítězství si nezasloužil, což ostatně sportovně přiznali domácí hráči včetně trenéra Svatopluka Habance.

Nepříznivou sérii proti Hradci Králové ovšem Třinečtí nezlomili jen a pouze vinou rozhodčích, kteří jim v nastavení upřeli vítěznou branku.

Za dva týdny do Třince zavítá další postupový aspirant, a sice Zbrojovka Brno. Co předvedou muži v černém příště?

BRANKY: 83. Valenta – 48. Vlkanova. Rozhodčí: Petřík – Dresler, Lakomý. ŽK: Bedecs, Cienciala, Gáč, Arroyo, Valenta, Kušnír, Kubala – Kvída. Poločas: 0:0. Diváci: 842. Poločas: 0:0.

TŘINEC: Adamuška – Omasta, Bedecs, Gáč, Janoščín (46. Kušnír) – R. Vaněk (61. Valenta) – Arroyo, Machalík, Cienciala (81. Wojnar) – Kubala – Hlúpik.

HRADEC: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Jukl, Zbrožek – Ch. Frýdek, Vlkanova (81. Doležal), Djurdjević (90. M. Černý) – Prekop (58. Firbacher).

 

Komentáře