Třinec už je od pátku statutárním městem. A bude se slavit!

TŘINEC Od pátku je Třinec statutárním městem. A chystá se to pořádně oslavit. Podívejte se, co vás čeká na Dni statutárního města Třince, který proběhne v neděli 16. září.

Oslavy začnou už v 13.30 na náměstí Svobody. Vystoupí na nich třinecké hvězdy. Můžete se těšit na Markétu Konvičkovou, Alberta Černého s Lake Malawi. Nebudou chybět ani Legendy se vrací. Místní folklor představí soubor Małe Oldrzychowice. Zazpívají také talentované děti a mládež z třinecké základní umělecké školy. A těšit se můžou i příznivci dechové hudby, zahraje totiž Dechový orchestr Oldřichovice.

Město připravuje také atrakce pro děti – malování na tvář, nafukovací atrakce i klauny. Od 12 hodin už můžete na náměstí navštívit stánky.

A nejenom to. Dopoledne v 11 hodin vedení města společně s představiteli Třineckých železáren a dalšími hosty v parku u Základní umělecké školy Třinec lípu, která bude památkou na historické zařazení Třince mezi statutární města a zároveň připomínkou 100. výročí samostatného československého státu.

Komentáře