TŘINEC Dva divizní soupeře odsunul z cesty, v domácím poháru je fotbalový Třinec už ve třetím kole.

TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – FK FOTBAL TŘINEC 0:5

V prvním kole poháru si třinečtí fotbalisté s chutí zastříleli proti Dětmarovicím, ve druhém nedali šanci Valašskému Meziříčí.

Třebaže urostlý středopolař Tomáš Wojnar, který před sezonou přišel z Havířova, prozatím plní roli náhradníka a spíše zasahuje do závěrů utkání, v pohárovém duelu ve Valašském Meziříčí ukázal, že se záhy může stát platným členem třineckého týmu.

Na stadionu loňského účastníka MSFL navázal na své střelecké počiny z uplynulé sezony a odehrál nejlepší zápas v třineckém dresu.

Před přestávkou doklepl do sítě brankářem vyraženou střelu Ciencialy, po hodině hry zužitkoval pobídku Janoščína a za další tři minuty přesně vypálil po přihrávce Arroya a radoval se z premiérového hattricku v červeném dresu.

Zbylé dva góly vítězů obstarali Kubala, který těsně před pauzou doklepl do brány ránu Ciencialy, který skončila na tyči. Než se naplnila 90. minuta, urostlý obránce Gáč si naběhl na trestný kop Janoščína a hlavou udělal tečku za utkáním.

Do druhého poločasu naskočil nigérijský mládežnický reprezentant Muhamed Tijani. Mladého útočníka získal Baník Ostrava, ale obratem ho poslal na hostování do Třince.

BRANKY: 33., 65. a 68. Wojnar, 44. Kubala, 88. Gáč. Rozhodčí: Kneisl. ŽK: Vrána. Diváci: 424. Poločas: 0:2.

TŘINEC: Chmiel – Omasta, Kušnír, Gáč, Janoščín – Samiec, Machalík (70. Nieslanik) – Cienciala, Wojnar, Janošík (Arroyo) – Kubala (46. Tijani). Trenér: Habanec.

Komentáře