Třinec znovu vyhrál na Žižkově. Poprvé se trefil Cienciala!

TŘINEC Měli velké štěstí. Poslední Žižkov si proti nim vytvořil řadu šancí, všechny ale spálil. A tak třinečtí fotbalisté nekompromisně trestali, v Praze vyhráli 0:3 – i zásluhou premiérové trefy odchovance Lukáše Ciencialy.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV – FK FOTBAL TŘINEC 0:3

Pražané nemají s Třincem moc dobré zkušenosti. Na svém hřišti ho v posledních letech zdolali jen jednou. Jeden souboj pod žižkovským vysílačem skončil bez vítěze, ve zbývajících případech jásali hosté z Třince.

Na jaře na Žižkově zvítězili vysoko 0:4, tentokrát vsítili o jednu branku méně. Než se naplnila hodina hry, prvně se v třineckém dresu trefil útočník Matěj Schwendt, jenž zúročil kolmici Martina Janošíka.

Patnáct minut před koncem se oba hráči přehodili – Matěj Schwendt po úniku centroval do vápna, Tomáš Omasta vystřelil jen do brankáře, ale dorážející Pavol Ilko byl na správném místě.

V nastaveném čase pláchl střídající René Dedič a naservíroval míč Lukáši Ciencialovi, který prvním zářezem v dospělém fotbale zvýraznil triumf třineckých barev.

Než však přišel první gól Třince, mohli několikrát otevřít skóre Pražané. Musa však neměl střelecké kopačky, spálil čtyři tutovky. I proto Žižkovu nepomohla změna na trenérském postu, zůstává poslední. Třinec naopak poskočil na 12. příčku.

BRANKY: 57. Schwendt, 75. Ilko, 90+2. Cienciala. Rozhodčí: Jílek. ŽK: Žežulka, Sintean – Ilko, Bedecs. Diváci: 795. Poločas: 0:0.

ŽIŽKOV: Otáhal – Žežulka, Švejdík, Vilotić, Stříž – Urbanec, Podrazký, Batioja, Bazal (79. Halgoš) – Dočekal, Musa (70. Sintean).

TŘINEC: Adamuška – Ilko, Bedecs, M. Čelůstka, Janoščín – Omasta, Šumbera, Weber (89. Klec), Vaněk, Janošík (90. Cienciala) – Schwendt (83. Dedič).

Komentáře