Třinečáci umí podpořit

TŘINEC V neděli se náměstí před kulturním domem Trisia konal již pošestnácté benefiční koncert na podporu tělesně postižených dětí. Srdce Evropy tentokrát přineslo 196 tisíc korun.

Letošní finanční dary od sponzorů a výtěžek z prodeje symbolických srdíček podpoří čtyři projekty – Dětskou skupinu Pampeliška a Osobní asistenci při Centru sociální pomoci Třinec, hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Třinec na ocenění bezpříspěvkových dárců krve a plazmy a také přispějí na zdravotní kočárek pro Silvii Byrtusovou.

Srdci Evropy nedělní počasí opravdu přálo, takže o účastníky akce nouze nebyla. Jelikož se konal i Evropský týden mobility, starší ročníky si mohly zavzpomínat na ne až tak dávné dopravní prostředky brázdící silnice a zároveň si vyzkoušet elektromotorky či elektrokoloběžky. Děti si dopřávaly jízdu na skateboardu či chůzí na chůdách. A všichni si užívali.

Protože se jednalo o koncert, koncertovalo se – vystoupila kapela Coincidence, pozitivně naladěná Heidi Janků s Heidibandem, a na závěr pak Marek Ztracený s kapelou.

Na akci, kterou moderoval Petr Šiška, samozřejmě nechyběla primátorka Třince Věra Palkovská. 

Komentáře