Třinecká Charita rozšířila flotilu elektrokol

TŘINEC K zlepšení mobility asistentek, které navštěvuji seniory v jejich domácnostech, výrazně přispěly tři nové elektrokola, které nedávno získala Charita Třinec.

Kromě šesti osobních automobilů třinecká Charita disponuje rovněž jedenácti elektrokoly. Poslední tři nová kola byla získána z Nadace ČEZ v letošním roce, hlavně díky podpoře spoluobčanů, kteří se zapojili do projektu EPP – Pomáhej pohybem a svým pohybem věnovali potřebné body pro realizaci charitního projektu. Nutno dodat, že všechny automobily i elektrokola jsou pořizovány z dotací a darů, které třinecká neziskovka  získává od nadací nebo od sponzorů.

 

Elektrokola jsou využívána k poskytování služeb seniorům a zdravotně postiženým. Naše osobní asistentky, které nemají řidičský průkaz a musely využívat městskou hromadnou dopravu anebo vlastní kolo, tento dopravní prostředek velmi vítají. Jsou rychlejší, nemusejí vydávat tolik energie, kterou potřebují pro práci u klienta, k němuž zrovna míří – sdělila Monika Byrtusová, ředitelka Charity Třinec.

 

Komentáře