Třinecká knihovna chystá slam poetry show

TŘINEC Mistři v jevištní improvizaci a přednesu básnického textu se v třinecké knihovně představí  už zítra. V rámci doprovodného programu k filmovému festivalu Jeden svět, který začne o týden později, vystoupí Anatol Svahilec, Dr. Filipitch, Tukan, Ellen Makumbirofa a Honza Dibitanzl.

Slam poetry show je na programu Knihovny Třinec podzimní stálicí a jedná se také o jednu z nejvíce navštěvovaných literárních událostí v našem městě a regionu. A vůbec se tomu nedivím, protože na žádné jiné akci nezažijete takovou nálož humoru, vážných témat, nadsázky nebo satiry a to v rýmované podobě. Navíc se nám daří do našeho města zvát českou špičku téhle literární disciplíny, kterou jinde pohromadě stěží potkáte – říká Jan Delong z Knihovny Třinec.

Páteční sestava slamerů je složena z finalistů, vícemistrů a mistrů České republiky. Anatol Svahilec získal prvenství v roce 2011, Dr. Filipitch je mistrem ročníku 2017. Tukan se stal vícemistrem ČR v roce 2017 a Ellen Makumbirofa skončila druhá na mistrovství konaném v roce 2016. Honza Dibitanzl se do finále dostal několikrát po sobě.

Páteční Slam poetry show, které začne v 19 hod., je předprogramem přeloženého festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět Třinec, který se uskuteční o týden později od středy do neděle (17.-20. září).

Foto: TZ

Komentáře