Třinecká knihovna zve na oslavy

TŘINEC Před 20 léty se třinecká knihovna přestěhovala na současnou adresu Lidická 541. V září proto bude slavit. 

„Skoro se mi nechce věřit, že už je to 20 let, co jsme se přestěhovali z kulturního domu do prostoru bývalé školky. Za tu dobu jsme ušli obrovský kus cesty, začali jsme se naplno věnovat podpoře čtenářství, přešli na nové technologie, začali jsme knihovnu postupně přetvářet na kulturní, vzdělávací a komunitní centrum a došli jsme až k nové, moderní budově nebo ocenění Knihovna roku 2015,“ říká ředitelka Knihovny Třinec Martina Wolna.

Od pondělí 10. 9. do soboty 15. 9. 2018 se mohou návštěvníci těšit na pestrý program, který třinečtí knihovníci pojali jako jednu velkou oslavu. Knihovna si pro všechny, kteří do knihovny zavítají, připravila bohatý program.

Pro děti to bude např. karneval nebo speciální vydání Večerníčku naživo. Mklub si přichystal setkání s booktuberem Vojtěchem Hamerským a turnaj v tzv. bookpongu. Část programu bude věnována virtuální realitě a dalším technologiím, které si budou moct vyzkoušet v úterý a čtvrtek všichni, kteří dorazí do velkého sálu knihovny. V Galerii města Třince se uskuteční vernisáž vzpomínkové výstavy věnované dřevěnému kostelu v Gutech.

Vše vyvrcholí v sobotu 15. 9. 2018, kdy se v knihovně odehrají hned dvě kulturní události. Nejdříve to bude LiStOVáNí Lukáše Hejlíka, které do Třince přiveze knihu Kluk z kostek od britského spisovatele Keitha Stuarta. Poté se v Café Čítárna uskuteční Slam Poetry večer za účasti těch nejlepších českých slamerů.

„Program jsme se snažili sestavit tak, aby si ho užil opravdu každý. Je to zároveň poděkování všem, kteří nás celou tu dobu podporují a dokazují nám, že naše práce má opravdový smysl,“ uzavírá Wolna.

Komentáře