Třinecká nemocnice pomohla Alžbětinkám

TŘINEC, JABLUNKOV  Odběrové místo Nemocnice Třinec provedlo od minulého pátku do pondělí téměř 700 testů na koronavir u občanů Jablunkova a přilehlých obcí.

Zdravotníci Nemocnice Třinec poskytli pomoc při zajištění nezbytných opatření ve spojitosti s komunitním šířením Covid-19 v Domově sv. Alžběty v Jablunkově. Během čtyř dnů – od 7. do 10. srpna –  provedli  skoro 700 odběrů. – V sobotu 8. srpna bylo, po domluvě s Krajskou hygienickou stanicí a Moravskoslezským krajem, speciálně otevřeno odběrové místo třinecké nemocnice, kde proběhlo testování téměř 170 osob, které se zúčastnily Poutě porciunkule a souvisejících mší v areálu kláštera Alžbětinek v Jablunkově – upřesnil ředitel Nemocnice Třinec Pavel Rydrych. 

Nutno dodat, že třinecká nemocnice již 1. srpna, po prvním zjištění pozitivity, předala Alžbětinkám 60 odběrových sad na testování koronaviru. – Připravily se žádanky pro laboratoř a proběhla edukace naší ústavní hygieničkou a zdravotní sestrou o tom, jak se daný odběr provádí. Značnou mírou tak Nemocnice Třinec pomohla Krajské hygienické stanici při plnění úkolů v souvislosti s ohniskem nákazy – dodala tisková mluvčí nemocnice Irena Sikorová Nožková

Komentáře