Třinecké gymnastky Orliczkovou a Paszkovou čeká republikový šampionát

TŘINEC Gymnastky Třince v posledních dnech zaznamenaly několik úspěchů – na celostátní i regionální úrovni.

Na Mistrovství ČR MT (Mistrovská třída) v Praze – Černošicích měl třinecký klub zastoupení pouze v kategorii VS3 A – žákyně A, ve které se Rozálie Sára Jakešová umístila na 35. příčce.
Koncem května se uskutečnil Přebor moravskoslezského kraje. Nejmladší třinecké gymnastky závodily v kategorii VS0 A (Základní stupeň) – byl to pro ně první závod krajského přeboru.
Nejlépe se vedlo Lauře Banotové, která skončila na 6. místě, Liliana Bocková byla 12., Kateřina Lancová 19. a Eliška Czempková, která patřila v této kategorii k nejmladším, skončila 21.
Druhá část Krajského přeboru se konala den poté. V kategorii VS2 A (starší žákyně) si třinecké gymnastky přehodily pořadí. Čtvrtá skončila Verča Wawroszová, sedmá byla Zara Jurczygová a devátá Klára Wybranietzová.
Další kategorií byly VS4 B (Žákyně B) Nejlépe si vedla Terezie Bronclíková, která skončila 8., Petra Murinová 9., Elenka Šišková 11., Amálka Vávrová 12. a Nikol Kotasová 13.
V kategorii VS5 B (juniorky B ) třineckému oddílu udělala velkou radost Anna Orliczková, které se podařilo vybojovat stříbrnou medaili. Na 4. místě skončila Klára Paszová a Natálie Pszczolková byla sedmá. Orliczková s Paszkovou se probojovaly na MČR, které se bude konat 22.- 24. června ve Znojmě.