Třinecké gymnázium ovládlo Středoškolský pohár v atletice

TŘINEC Báječný kolektivní počin! Vítězem 37. ročníku Středoškolského poháru – atletické soutěže školních družstev – se stalo Gymnázium Třinec.

Gymnazisté z Třince opanovali středoškolskou atletiku znovu po dvou letech. Družstvo dorostenců pod vedením trenéra Ladislava Vrátného vyhrálo krajské kolo, čímž jasně naznačilo, že bude patřit mezi aspiranty na medailové pozice.

Cílem třinecké družiny bylo zopakovat skvělé výkony z krajského kola, potvrdit je po dvouměsíční odmlce. Na republikovém finále v Ostravě-Vítkovicích si svěřenci Ladislava Vrátného vedli znamenitě, zvládli je na jedničku a v některých disciplínách se ještě zlepšili.

Třineckým se vedlo zejména ve skoku vysokém, v němž Patrik Vašíček a Ondřej Kisza zdolali 186 cm a obsadili 3. a 5. místo. Za zmínku stojí rovněž běh na 1500 metrů, v němž René Sasyn (na snímku s číslem 209) a Sebastian Filipek obsadili 2. a 3. příčku.

V konečném bodování třinecký tým získal o 300 bodů více než v krajském kole, dohromady nastřádal 9 558 bodů a své konkurenty na 2. – 4. místě porazil o téměř dvě stě bodů.

Vítězné družstvo vedené trenérem Ladislavem Vrátným tvořili: Josef Jan Csikán, Vojtěch Grycz, René Sasyn, Sebastian Filipek, Patrik Vašíček, Tomáš Martynek, Ondřej Kisza a Jakub Danysz.

Komentáře