Třinecké kino bude slavit na čerstvém vzduchu

TŘINEC V rámci letošních městských oslav „Třinec v 90…“, které proběhnou od června do srpna, nabídne kino Kosmos divákům páteční letní projekce na atletickém stadionu STARS. První se bude konat 4. června a k vidění bude české drama Šarlatán.

 – Diváky chceme přivítat na osvědčeném místě, které nabízí pohodlné sezení pro velký počet návštěvníků s potřebnými rozestupy – vysvětluje ředitelka kina Regina Szpyrcová a dodává: Pokud to anticovidová opatření dovolí, rádi bychom k nočním projekcím nabídli také občerstvení.

Na letní scéně městského stadionu STARS se uskuteční 12 promítání rozmanitých filmových žánrů, českých i zahraničních titulů. Třinečtí kinaři připravili navíc překvapení ve formě video gratulací v 90 vteřinách, které pro jubilanta – tedy město Třinec – natočily známé osobnosti s Třincem v srdci. Během letních projekcí budou moci diváci navíc vůbec poprvé shlédnout záběry návštěvy prezidenta T. G. Masaryka z roku 1930.

Jedno promítání v měsíci bude věnováno vzpomínání na 90. léta minulého století. V rámci retro letního kina na stříbrném plátně zazáří hvězdy z filmových hitů devadesátek, jako jsou Jurský park, The Matrix nebo Forest Gump.

Pokud nám epidemiologická i meteorologická situace o prázdninách dovolí, rádi bychom pár představení navíc zahráli také na našem travnatém kopečku za kinem. Moc bychom si přáli, abychom tam ještě letos užili atmosféry filmového pikniku – poodkrývá pokličku připravované dramaturgie letního kina ředitelka Szpyrcová.

Komentáře