Třinecké kino překonalo všechny své rekordy

TŘINEC Loňský rok byl pro kino Kosmos opravdu rekordní – ať už šlo o návštěvnost, tržby či počty představení. Během roku 2019 přišlo na 925 pořadů kina téměř přesně 80 000 diváků – tedy více, než celé dva Třince! To u návštěvnosti představuje meziroční nárůst o 31 procent a  19 tisíc diváků navíc oproti předchozímu roku.

Třinecké kino bodovalo ovšem také na celostátní úrovni. V konkurenci sledovaných 126 jedno-sálových kin v žebříčku návštěvnosti obsadilo v rámci celé ČR (a to včetně Prahy a Brna) krásné 11. místo. Ještě lepšího republikového výsledku – 8. místa – pak dosáhlo dle průměrného počtu diváků na jedno představení.

Excelovalo také třinecké Letní kino. Mezi letními kiny v rámci ČR zaujalo úctyhodné 6. místo, a to dle průměrného počtu diváků na jedno představení. Návštěvníků, kteří si vloni přišli v Třinci vychutnat projekce pod noční oblohou, bylo více než 2000.

Rok 2019 byl pro naše kino rekordně úspěšný. Výsledky, jichž jsme dosáhli, jsou odměnou za práci a snahu, kterou jsme vynaložili na to, aby se u nás diváci cítili co nejlépe,“ uvedla ředitelka kina Regina Szpyrcová. Zároveň dodala: Těší nás, že si lidé opět našli cestu do kina a doufáme, že tento trend bude pokračovat i v letošním roce. Samozřejmě tomu vyjdeme vstříc formou atraktivních filmů i netradičními projekcemi a pořady, ale třeba i postupnou rekonstrukcí interiéru.

Foto: tisková zpráva

Komentáře