Třinecké železárny se pustily do větrné energetiky

TŘINEC Třinecký výrobce oceli kupuje českou společnost Brück AM Zámrsk v Pardubickém kraji. Firma vyrábí různé komponenty, především pak pro sektor větrné energetiky, v podobě ložiskových kroužků. Třinecké železárny jsou zde dlouholetým dodavatelem oceli a hodlají firmu dál rozvíjet.

Brück AM se zabývá tvářením kovů za tepla, zušlechťováním a následným obráběním. Společnost je vybavena špičkovými technologiemi v oblasti tváření kovů za tepla formou bezešvého válcování kruhů a jejich následného tepelného zpracování. Stejně tak disponuje špičkovými technologiemi CNC třískového obrábění v oblasti přesného strojírenství.

Produkty firmy směřují především do větrných elektráren, umí vyrobit ale i příruby pro ponorku, vodovodní síť, pláště pro kosmické rakety i speciální komponenty na CT tunely ve farmacii.

„Naše výrobky patří ke špičce v oboru. Spojení s výrobcem vysoce kvalitních ocelí považuji za krok dobrým směrem, který prospěje dalšímu rozvoji naší firmy jak v zavádění nových technologií, tak v dalším rozšiřování portfolia výrobků,“ komentoval akvizici dosavadní jednatel společnosti Luboš Malý.

Akvizici budou dle standardních pravidel posuzovat příslušné antimonopolní úřady. Výši obchodu firmy nezveřejní.

Komentáře