Třinecký Elán ovládl taneční ligu

TŘINEC Taneční klub Elán vyhrál už počtvrté taneční ligu moravskoslezské divize. V soutěži, v níž startuje 11 klubů, Třinečtí porazili druhý Hlučín o 27 bodů.

Taneční liga moravskoslezské divize se koná po páté, z toho čtyřikrát jsme ji vyhráli. Velmi nás to těší, protože je vidět, že v práci s tanečními páry jdeme správným směrem. Ligu vyhrává ten klub, který sází na všechny tanečníky, nejen na jeden či dva páry. Snaží se přilákat k tomuto sportu nové členy, musí s nimi umět pracovat. Na paty nám celou dobu šlapal početně větší klub z Hlučína. Nakonec jsme to přece jen ustáli. Z vítězství máme obrovskou radost,“ podotkl třinecký trenér Bogdan Sikora.

TK Elán Třinec spolupracuje se skvělými externími trenéry nejen z Česka, ale též z Polska, pořádá soustředění nejen o prázdninách, ale i o víkendech. A zavedl jednu novinku – a sice tréninky thajského boxu.

Trénujeme s třineckými thaiboxery pod vedením Martina Vaňky. Určitě je to velmi užitečné, protože každý sport je založen na koordinaci těla a dobré fyzické kondici. Jak je vidět na výsledcích, tato práce přináší ovoce. Účast v taneční lize má ještě další přínos nejen pro klub, ale i pro tanečníky samotné, protože body v soutěžích získávají nejen pro sebe, ale bojují i za klub, na soutěži nejsem sám, ale je tam celá parta z klubu. Díky této lize je Moravskoslezská třetí nejpočetnější v České republice – po Pražské a Brněnské. Kromě vítězství v taneční lize máme i individuální velké úspěchy, na mezinárodních tanečních soutěžích taneční páry Kristýna Mužná – Daniel Sokol, Eliška Koštovalová – David Herman, Eliška Suszková – Antonín Szmek se pravidelně protančí do semifinále, Eiška s Toníkem prošli i branami finále,“ zdůraznil trenér Sikora.

Komentáře