Třinecký GymplPark už funguje

TŘINEC Houpačky, pískoviště, venkovní učebna, sportovní prvky, „slackline“ houpací sítě… Donedávna nepříliš zajímavý prostor před třineckým gymnáziem ožil. V GymplParku vzniklo nové setkávací místo, venkovní učebna pro studenty i velkorysé pískoviště pro nejmenší.

Místo začali studenti a veřejnost využívat v pátek 2. září a v rámci slavnostního zahájení došlo i k naplnění netradiční sázky … Před zahájením úprav totiž slíbil jeden ze studentů primátorce města, že pokud se vše stihne v termínu, zarecituje báseň Máj od Karla Hynka Máchy. Jeho přednes doplnil krátký hudební program, který si studenti pro přítomné hosty připravili.

 

Od prvních chvil jsme přizvali studenty gymnázia, kteří projektu vdechli život. Bylo skvělé pozorovat, jak se do připrav a návrhu aktivně zapojili. Proto je přesně takový, jaký jej chtěli a jaký si jej vlastně i zčásti udělali – uvedla primátorka Věra Palkovská.

Na jaře si v prostoru před školou každá třída vysadila svůj vlastní strom, studenti popustili uzdu své kreativitě na stávajících asfaltových chodnících, které nápaditě pomalovali. Nový kabát, nebo tedy spíše povrch, dostal také středový chodník. Na přípravách se podílel a na průběh realizace dohlížel odbor životního prostředí třineckého magistrátu.

Nyní volny čas mohou návštěvníci parku trávit na nových houpačkách či v houpacích sítích, které si mohou v parku na připravena místa natáhnout.

Sítě stejně jako podsedáky na lavičky budou k dispozici po předchozí dohodě v budově gymnázia. Ti aktivnější si pak mohou zacvičit na hrazdě nebo se projit po „slackline“, kterou si rovněž mohou upevnit na připravené sloupy. – Byla bych rada, kdyby byl park hojně využíván nejenom studenty, ale také maminkami s dětmi nebo staršími občany z celého okolí parčíku – dodala primátorka města.

Úpravy prostranství před třineckým gymnáziem stály 1,5 milionu korun. Významně se na nákladech podíleli sponzoři.

Foto: TZ

Komentáře