Třinecký magistrát přivítal velvyslankyni Polska

TŘINEC Velvyslankyně Polské republiky Barbara Anna Ćwioro a generální konzulka Polska Izabella Wołłejko-Chwastowicz zavítaly na třinecký magistrát v předvečer zahájení Festiwalu PZKO – největší události organizované Polským kulturně osvětovým svazem v ČR. Vzácná návštěva předala ocenění 22 zástupcům PZKO.

Primátorka Věra Palkovská při této příležitosti zároveň předala představitelům PZKO pamětní plakety statutárního města Třince. Byli to Renata Szkucik, Dawid Szkandera, Marek Grycz, Stanislav Zientek.

Velmi si vážím fungujících česko-polských vztahů a harmonického soužití jednotlivých národností na území města. Festival PZKO byl opět bohatou a rozmanitou přehlídkou kulturní činnosti polských spoluobčanů a mám radost z toho, že v našem regionu působí tolik sdružení a spolků, které vzájemně obohacují kulturní scénu jak polskou, tak českou,“ uvedla primátorka Třince Věra Palkovská. 

Festiwalu PZKO, který proběhl v sobotu 25. května v třinecké Werk Areně a jejím bezprostředním okolí, předcházela ekumenická bohoslužba v evangelickém kostele, během níž udělila primátorka Třince čestné občanství města in memoriam významné osobnosti našeho regionu, pastoru Bohuslavu Kokotkovi.

Text a foto: SSz

Komentáře