Třinecký živý betlém opět překonal očekávání

TŘINEC Většina dětí nevěděla co dřív obdivovat – zda živá zvířátka včetně nejvíc „obletovaného“ velblouda nebo rytíře či zručné řemeslníky. Živý betlém před třineckým muzeem opět překvapil.


Přestože počasí bylo více aprílové nežli prosincové, třinecký živý betlém se těšil velikou účastí. Děti nejenom obdivovaly, ale i zkoušely vyrobit například  voňavý pytlíček z levandule, slepit vánoční přání, ozdůbky na stromeček z různých materiálů od papíru přes perníčky po šišky. Pomáhaly také řezbáři, kováři, provazníkovi, košikáři a nejvíce samozřejmě při výrobě sladkých trubiček.

Kluci si určitě užili výuku šermu a lovení ryb od Spolku Rytířů svatého Grálu, a děvčata u téhož spolku pouštěly svíčičky v ořechových skořápkách. Dlouhá řada čekala u klaunů z Balónkova, kterým pod rukama vzkvétaly z balónku kytičky, zvířátka a jiné předměty.

Odpočinek a vychutnání si sváteční atmosféry dopřály účastníkům akce loutkové přestavení Sceny Bajka Těšínského divadla nebo hudebních představení od Dariny Szymečkové, Kláry Sikorové a Karolíny Spratkové.

V rámci akce vedoucí Třineckého muzea Eva Zamarská vyhodnotila již 24. ročník výtvarné soutěže na téma „Betlém, jak ho umím já“. Návštěvníci pak mohli obdivovat 53 vystavených betlémů  z celkově 182 zaslaných prací, které vytvořily děti z 18 mateřských a základních škol:  sedmi třineckých, dvou oldřichovických a bukoveckých a škol z  Karpentné, Osůvek, Stříteže, Bystřice, Milíkova, Písečné a Písku. Všichni ocenění dostali dárky.

Živý Betlém již popatnácté potěšil nejen děti, ale i rodiče a krásně všechny naladil na sváteční dny.

Komentáře