Třinečtí fotbalisté skolili Žižkov. Poprvé se trefil záložník Samiec

TŘINEC Nejvyšší vítězství sezony, třetí v řadě, posunulo třinecké fotbalisty už na osmé místo tabulky.

FK FOTBAL TŘINEC – FK VIKTORIA ŽIŽKOV 4:0

Skóre otevřel v 6. minutě Martin Samiec, vymetl pavučinu v šibenici žižkovské brány. „Webrys (Weber) to nějak posunul patou za sebe, já si míč stáhl. Vždycky se snažím přihrávat, teď jsem vystřelil,“ vylíčil svou trefu Martin Samiec.

Náskok Třince navýšil záložník Lukáš Buchvaldek.

Minutu nato se dostal do úniku René Dedič a zvýšil na 3:0. Trefil se už v pátém po sobě jdoucím zápase.

Po hodině hry René Dedič posunul míč Martinu Janošíkovi a ten navýšil náskok Třince na 4:0.

Brankář Jiří Adamuška vychytal proti Žižkovu třetí nulu na jaře.

V posledních třech vzájemných duelech třinečtí fotbalisté porazili Žižkov 4:0, 3:0 a 4:0.

Fotbalisté Třince vyhráli potřetí za sebou a poskočili do horní poloviny tabulky.

Z utkání jsme měli velké obavy, protože jsme věděli, že Žižkov hraje o bytí a nebytí. Po dvou venkovních zápasech jsme si zajistili záchranu. Trošku jsem se obával toho, že to kluci už nebudou brát až tak vážně. Snažili jsme se s nimi pracovat tak, aby ten zápas nepodcenili. Od první minuty jsme hráli to, co jsme si řekli, nebylo tam něco, co by kluci neplnili. Byli za to odměněni třemi hezkými góly. Ve druhém poločase jsem nebyli na hrušce, protože jsme věděli, že kdyby nám Žižkov dal gól třeba v 50. minutě, zápas by nebyl rozhodnutý. Kluky jsme museli nabádat k tomu, aby byli zodpovědní. Na začátku druhého poločasu byl Žižkov aktivnější, měl nějaké pološance. Kdyby dal gól, možná bychom měli problém. Pak se kluci probrali, přidali jsme čtvrtý gól a po něm už se utkání dohrávalo,“ řekl trenér Třince Tomáš Jakus.

Domácí vyhráli zaslouženě, šli výhře naproti. My jsme nepodali výkon, hlavně individuální, který by odpovídal druhé lize,“ přidal se kouč Žižkova Zdeněk Hašek.

BRANKY: 6. Samiec, 29. Buchvaldek, 30. Dedič, 65. Janošík, Rozhodčí: Matějček – Flimmel, Poživil. ŽK: Rothe, Bazal, Žežulka. Diváci: 468. Poločas: 3:0.

TŘINEC: Adamuška – Ilko, Šuľa, Bedecs, Janoščín – Buchvaldek (55. Omasta), Vaněk, Weber (69. Arroyo), Janošík – Samiec – Dědič (79. Demjan).

ŽIŽKOV: Soukup – Antl (42. Žežulka), Šimek, Rothe, Muleme – Sukenník (39. Bazal), Frizoni, Kubala (63. Hejný) – Urbanec, Mashike, Tusjak

Komentáře