TŘINEC Poslední dny byly z pohledu fotbalistů Třince velmi zvláštní. Poprvé v novodobé historii klubu se jim stalo, že vyhráli na cizím hřišti díky dvěma proměněným penaltám. A dva mistrovské zápasy v pouhých třech dnech také nikdy nesehráli.

VLAŠIM – TŘINEC 0:2

Třetí výhra Třince v řadě se zrodila díky pokutovým kopům. Oba rozhodčí nařídil za hraní rukou po střelách kapitána Kušníra, potažmo Kubaly. S první desítkou si poradil stoper Bedecs, druhou proměnil Kubala, jenž je se čtyřmi zásahy nejlepším střelcem Slezanů.

Poněkud nám vázla kombinace a přechodová fáze. Nemůžu říct, že jsme hráli nějaký krásný fotbal. Zápas mohl skončit třeba 1:1, na druhou stranu tří bodů z cizího hřiště si velice vážím,“ nezastíral trenér vítězů Svatopluk Habanec.

Branky: 25. Bedecs z pen., 85. Kubala z pen. Poločas: 0:1.

TŘINEC: Adamuška – Kušnír, Gáč, Bedecs, Janoščín – Omasta (89. Arroyo), Samiec, Machalík, Kubala, Hlúpik (81. Janošík) – Akulinin (59. Tijani). Trenér: Habanec

TEPLICE – TŘINEC 2:1

Tepličtí šli do vedení o které je připravil Wojnar. Ještě vloni hráč divizního Havířova potrestal chybu domácí defenzívy. Kiksu se bohužel nevyhnuli ani hosté, jmenovitě Šula. Výsledkem byl pokutový kop, který se štěstím proměnil Žitný. Do osmifinále domácího poháru si proklestili cestu fotbalisté Teplic.

První poločas byl fotbalovější, ve druhém bylo až moc individuálních chyb. Zkusili jsme si některé varianty s jinými hráči a ti nás nezklamali,“ sdělil trenér Třince Svatopluk Habanec.

Pohárový duel na Stínadlech byl pro něho specifický. Před léty za Skláře hrál a posléze v klub u působil i jako trenér. „V Teplicích jsem prožil spoustu let jako hráč a posléze trenér. Dýchlo to na mě, pocítil jsem nostalgii,“ přiznal trenér.

Branky: 16. J. Mareš, 58. Žitný z pen. – 26. Wojnar. Poločas: 1:1.

TŘINEC: Chmiel – Kušnír (46. Omasta), Bedecs, Šuľa, Janoščín – Arroyo, Vaněk, Wojnar (70. Samiec), Valenta (66. Kubala), Jánošík – Tijani. Trenér: Habanec

Komentáře