Třinečtí hokejbalisté vyhlížejí první body

TŘINEC Hokejbalisté Třince, kteří rovněž v této sezoně válčí ve slovenské extralize, jsou po úvodních dvou kolech zatím bez bodu.

V domácí premiéře Třinec nestačil na Vrútky, úřadujícího vicemistra Slovenska. O týden dříve schytal devítigólový příděl na hřišti Martina. „Jedná se o tým složený ze dvou mužstev – Diakové, která odstoupila z extraligy a Martina. Mají teď silný a našlapaný kádr. My jsme do Martina vyrazili v okleštěné sestavě, hráli jsme jen na dvě lajny, museli nám pomoct dorostenci,“ okomentoval předseda HBC Třinec Patrik Cieslar.

Proti Vrútkám to bylo o poznání lepší, byť silný slovenský celek měl průběh střetnutí pod kontrolou. „Už jsme měli tři lajny. Rozhodující byla branka na 1:3, pak jsme dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. I když jsme zatím nebodovali a na zdařilé jaro nenavázali, pevně věřím, že nedopustíme, aby se opakovalo to co vloni na podzim, kdy jsme se trápili a nedávali góly. Doufáme, že rozjezd sezony bude daleko lepší než loni,“ dodal Cieslar.

Třinecké mužstvo prošlo minimální obměnou, z Martina ser vrátili Turoň se Samkem. Kvůli zdravotním potížím skončil dlouholetý tahoun třineckého týmu – útočník Konderla.

Komentáře