Učí, jak rozdávat radost

TŘINEC Byla to kouzelná návštěva. 

Starostka Třince Věra Palkovská každoročně na začátku nového roku navštíví prvního občanka města, vyrazí do stacionáře a také do domova důchodců.

Návštěva v Denním stacionáři Radost byla letos opravdu kouzelná. Od jeho klientů se totiž lze hodně učit. I přes to, že se na nich po narození neusmálo štěstí, rozdávají radost.

Kdybyste viděli to nadšení a nasazení, které vyzařovalo z těchto mladých lidí, když zpívali starostce a místostarostovi Radimovi Kozlovskému, všechny své starosti byste pustili za hlavu.

Koncert zahrnoval písně Václava Neckáře, které v podání těchto skvělých účinkujících získaly dodatečný rozměr. Když jste se dívali, jak se všichni snaží, jak i přesto, že pro některé z nich hra na nástroje byla hodně vyčerpávající, mají opravdovou radost z toho, co dělají, museli jste se zamyslet nad svými prioritami.

Ano, život těchto lidí, jejich rodin a také těch, kteří se o ně starají, není jednoduchý. Nikdo by nechtěl být v jejich kůži, je to těžký, každodenní boj. A přesto byli schopní rozdávat radost.

Komentáře