Ukradli sousoší, teď jsou obvinění

JABLUNKOV Hloupé nápady se nevyplácejí. Přesvědčili se o tom dva mladíci, kterým v těchto dnech policisté místního oddělení Jablunkov sdělili podezření ze spáchání krádeže a výtržnictví.

Na svou, jak se později ukázalo, trestní výpravu se mladíci ve věku 20 a 22 let vydali jednoho dne v polovině měsíce června.

Nejdřív mladší muž v Jablunkově na ulici Hasičská ze služebního vozidla městské policie odcizil registrační značku. Půl hodiny později, už společně se starším komplicem, vstoupili na volně přístupnou farní zahradu, kde měli shodit z podstavců dvě sousoší s náboženskou tématikou. Třetí sousoší zobrazující Proroctví Simeonovo v Jeruzalémském chrámu zřejmě odtáhli před nedalekou restauraci, kde sousoší rozbili. Nato část poškozeného sousoší odnesli před vchod do prodejny na ulici Nádražní. Římskokatolické farnosti důvodně podezřelí mladíci způsobili škodu bezmála 25 tisíc korun – popsala „spanilou jízdu“ mladých mužů policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Oběma mladíkům bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže v souběhu s přečinem výtržnictví, za což je trestní sazba odnětí svobody až na dva roky.

 

Komentáře