Už příští týden se dozvíme, kdo povede naše obce

REGION První obce už zveřejnily na svých stránkách informace o tom, kdy se bude konat ustavující zasedání zastupitelstva. Na něm zastupitelé budou volit starostu a místostarosty (nebo primátora a náměstky primátora) a v některých obcích i radu. Jednání  zastupitelstva je veřejné. 

JABLUNKOV Jako první budeme nejspíš vědět, kdo bude vést Jablunkov. Tam se totiž první jednání zastupitelstva bude konat už v úterý 30. října v 16. hodin. Nicméně tady se nečeká žádné velké zemětřesení. Koaliční smlouvu podepsali KDU-ČSL s ANO, ODS a částí soukromníků. Jelikož se vítězem voleb stala KDU-ČSL, která získala 8 mandátů (v minulém volebním období měla pouze 4), starostou nejpravděpodobněji zůstane Jiří Hamrozi.

VENDRYNĚ Ve Vendryni budou mít zastupitelstvo ve středu 31. října v 15 hodin v kulturním domě Czytelnia. Tady už situace není tak přehledná jako v Jablunkově. V zastupitelstvu totiž bude mít 7 mandátů SNK Vendryně a 7 mandátů i Coexistentia. ČSSD má 1 mandát a KDU-ČSL 2. Koaliční dohoda zde ještě nebyla podepsána, takže vše se rozhodne nejspíš až na jednání zastupitelstva.

BYSTŘICE V Bystřici vyberou nového starostu ve středu 31. října. Ustavující zasedání zastupitelstva tu začne v 15 hodin v zasedací místnosti ve III. mezipatře.

BUKOVEC Bude starostkou i nadále Monika Czepczorová? Vše nasvědčuje tomu, že ano. Zvolení zastupitelé o tom rozhodnou ve středu 31. října v 15 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

ČESKÝ TĚŠÍN Český Těšín by měla nově vést starostka. Gabriela Hřebačková (Nestraníci) získala ve volbách nejvíc hlasů. Koaliční smlouvu v Českém Těšíně podepsali ANO, Nestraníci a KDU-ČSL. Ustavující zastupitelstvo bude probíhat také ve středu 31. října ve 13 hodin v budově radnice.

HORNÍ LOMNÁ V Horní Lomné si vyberou vedení obce rovněž ve středu 31. října. Zastupitelé se sejdou v 15 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu.

HRÁDEK Chcete se podívat na ustavující zasedání zastupitelstva v Hrádku? Máte možnost 31. října v 16 hodin na Obecním úřadu. Všechna jednání zastupitelstva ve všech obcích jsou veřejná. V Hrádku 9 mandátů v 15 členném zastupitelstvu má hnutí Hrádek – náš domov, které vede současný starosta Robert Borski.

KOŠAŘISKA V Košařiskách se noví zastupitelé sejdou 1. listopadu v 16 hodin. V Košařiskách není rada obce, proto se bude volit pouze starosta a místostarosta a také předsedové kontrolního, finančního výboru a výboru pro národnostní menšiny.

MILÍKOV 1. listopadu budou jednat i zastupitelé v Milíkově a to v multifunkční místnosti Obecního úřadu. I zde se nevolí rada obce. Kromě kontrolního, finančního výboru a výboru pro národnostní menšiny chtějí zde zřídit i komise – kulturní, sociální, stavební, vodního hospodářství, školskou, mládeže a TV, životního prostředí a také komisi dopravy.

NÁVSÍ V Návsí se ustavující zasedání zastupitelstva bude konat 1. listopadu v 15 hodin  v jídelně Masarykovy základní školy. Kromě starosty a místostarosty se budou volit i další členové rady.

NÝDEK Obhájí dosavadní starosta Nýdku Jan Konečný svůj post? O tom rozhodne zastupitelstvo 31. října v 15 hodin v sále budovy Zázemí pro sportovce v obci Nýdek.

PÍSEČNÁ V Písečné jednoznačně zvítězilo SNK „Písečná-místo pro život“, kterého kandidátku vedl dosavadní starosta David Ćmiel. Ustavující zasedání zastupitelstva svolal na 31. října v 16.30 do Kulturního domu Písečná.

PÍSEK I v Písku hnutí Za Písek společně, v čele kterého stojí dosavadní starostka Věra Szkanderová, vyhrálo volby. Zastupitelé se tady sejdou 1. listopadu v 17 hodin v sále Hasičské zbrojnice.

TŘINEC V Třinci budou poprvé v dějinách volit primátora města. Podle koaliční smlouvy primátorkou by měla být zvolena Věra Palkovská. Zastupitelé se sejdou 1.11. v 11 hodin ve velké zasedací místnosti Magistrátu města Třince. 

 

Komentáře