JABLUNKOV Advent je za dveřmi a všude začíná dýchat vánoční atmosféra. Nejinak tomu bylo v sobotu na jablunkovské radnici. Dům dětí a mládeže tam pořádal Vánoční dílny.

Příchozí si mohli vyrobit vánoční svícny z jehličí, svícny ze skleničky, vánoční ozdoby ze dřeva, které si pak pomalovali akrylovými barvami.

Nechyběli papíroví andělé, baňky z vlašských ořechů, malování na sklo. Zájem ze strany veřejnosti byl velký, sál radnice byl zaplněný do posledního místa.

„Na přípravě a průběhu Vánočních dílen se podílejí všichni pracovníci DDM Jablunkov. Čas strávený s rodinou patří mezi ty nejdůležitější momenty v životě každého z nás. Jestli existuje něco, co všechny děti bez ohledu na věk nejvíc ocení, pak je to čas, který jim rodiče věnují. Ideálním prostředkem je společné tvoření. My takovou možnost nabízíme a Vánoční dílny jsou skvělou příležitosti, jak si společné chvilky užít a ještě něco hezkého si vyrobit,“  poinformovala Zdeňka Szotkowská z DDM a zdůraznila, že akce se koná díky podpoře města Jablunkova.

Dětem pomáhaly nejen maminky, ale zapojili se i tatínkové.

V době, kdy dětičky tvořily, maminky si mohly v klidu vypít kávu a dát si k němu domácí zákusek.

„Chodíme tu každým rokem, abychom se trošku vánočně naladili a něco hezkého si k adventní výzdobě vyrobili. Výrobky jsou každým rokem jiné, vždy jsou velmi nápadité a originální,“ chválila dílničky maminka z Písečné, která do Jablunkova přijela nejen se svou dcerou, ale i s babičkou.

Komentáře