V Bystřici obnovují sportoviště

BYSTŘICE Obec Bystřice se pustila do investice za více než čtyři miliony korun. Jejím cílem je obnova venkovních sportovišť u základní školy.

Jedná se o obnovu sportovních povrchů na venkovních sportovištích na ZŠ v Bystřici. Měníme povrch na víceúčelové hrací ploše, běžecké dráze a multifunkčním hřišti. Součástí obnovy jsou i sektory vrhu koulí a skoku do dálky, záchytné sítě i areálové oplocení – popsal probíhající práce starosta obce Roman Wróbel.

Práce ve venkovním sportovním areálu u základní školy začaly 5. září. Důvodem investice byly již nevyhovující sportovním aktivitám povrchy a také nutnost zlepšení bezpečnostních prvků. Termín realizace projektu je stanoven na poslední listopadový den.

Celkové náklady rekonstrukce sportoviště jsou vyčíslené na 4,2 miliony korun.  – Jelikož na tuto investici se nám podařilo získat z ministerstva pro místní rozvoj finanční podporu ve výši 60 procent, obecní kasu bude tato obnova stát pouze necelých 1,7 milionu korun – upřesnil bystřický starosta.

 

Komentáře