V Českém Těšíně bylo zatopeno několik ulic

Ilustrační foto

ČESKÝ TĚŠÍN Nad Českým Těšínem se od 6 hodiny ranní prohnala bouře s velmi prudkým, přívalovým deštěm. „Podle prognóz mělo napršet maximálně 50 mm srážkové vody, skutečně to bylo během 4 hodin více než 90 mm,“ popsala tisková mluvčí radnice Dorota Havlíková.

Od rána zde pracovali členové krizového štábu. V terénu byly všechny českotěšínské jednotky hasičů.
„Zatopeno bylo několik ulic, pod vodou je ještě Karvinská, Hřbitovní, Rybářská. V dolním úseku ulice Slezské stoupla hladina Hrabinky o více než dva metry. Hasiči společně s firmou pracující na Optimalizaci tratě odstraňovali naplavené větvě a další věci, které blokovaly průtok mítního toku a hladina zde klesá. Situace se již také zlepšila na Třinecké ulici. V Karvinské ulici městská policie stále odklání dopravu,“ popisovala dopolední situaci Havlíková.
Teď už se povodňová situace ve městě zlepšuje. Ulice Karvinská je průjezdná,  Rybářská je ještě pod vodou. Hasiči čerpají vodu ze zasažených objektů, hlavně rodinných domů, drážní hasiči odčerpávají vodu v podchodu pod nádražím.
Pod vodou bylo více než 20 objektů, hasiči odčerpávají vodu především z rodinných domů.
Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu řeky na Třinecku a Jablunkovsku nezaznamenaly první stupeň povodňové aktivity, i když hladina řek výrazně stoupla.

Komentáře