V Dolní Lomné hořela hospodářská budova, povedlo se zachránit dřevěný dům

DOLNÍ LOMNÁ Pět jednotek hasičů zasahovalo dnes ve ztížených podmínkách v rozbředlém sněhu a blátě u požáru hospodářské budovy se stolařskou dílnou v Dolní Lomné.

Požár si vyžádal předběžně odhadovanou škodu 800 tisíc korun. „Díky rychlému zásahu hasičů byl uchráněn sousední dřevěný rodinný domek za dva miliony korun. Požár se obešel bez zranění, příčiny jeho vzniku jsou v šetření,“ popisuje tiskový mluvčí hasičů Petr Kudela.

Hasiči byli o požáru informováni v pátek po půl čtvrté ranní. Na místo ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru ze stanice Třinec, společně s ní čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Dolní Lomná, Bystřice, Jablunkov a Mosty u Jablunkova.

Hořela dvoupodlažní kamenná a cihlová hospodářská budova o půdorysu 13 x 10 metrů s podkrovím, která sloužila mj. jako stolařská dílna s nástroji, skladiště pro dřevo a seno a další účely.

„Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu a čtvrt. Podařilo se jim uchránit před ohněm sousední obývanou roubenku, žár na ní pouze poničil okenní tabulky a okapové svody,“ dodává Kudela.

Kvůli velkému množství sutin a obtížnému přístupu bylo po domluvě s majiteli rozhodnuto o kontrolovaném dohoření ohněm zničeného objektu. Na místě zůstali místní dobrovolní hasiči.

Hořelo v místní části Nowina. Hospodářská budova stála v těsném sousedství domu, který pohltily plameny počátkem roku 2012…

 

 

Komentáře