V dřevěnce se opět tvořilo

MOSTY U JABLUNKOVA Prázdniny jsou v plném proudu a Gorolské turistické informační centrum v Mostech u Jablunkova připravilo nejen pro děti tradiční „Gorolské dny s řemeslem“, které se konají každý druhý čtvrtek.

Tématem tentokrát byla keramika, návštěvníci mohli nejen pozorovat řemeslníky, jak tvoří, ale měli možnost se zapojit do práce. Vše bylo rozdělené do stanovišť, a tak v dřevěnce na Fojtství to opět žilo, všude pobíhaly nadšené děti s kartičkami a plnily úkoly.

„Dny s řemeslem se těší velkému zájmu, přijíždějí k nám nejen místní, ale také turisté, kteří tráví u nás prázdniny. Na akci máme pozitivní ohlasy, což nás nesmírně těší, je to pro nás zpětná vazba, že to, co děláme, děláme správně,“ těšila se Kateřina Hamroziová, pracovnice Gorolského turistického informačního centra v Mostech u Jablunkova.

„Jsme z jižních Čech, trávíme prázdniny v dřevěnce v Jasení, o akci jsme se dozvěděli od majitelky. Jsme rádi, že jsme sem přijeli. Původně jsme sice měli v plánu s manželkou vklidu vypít kávu, když děti budou plnit úkoly, ale i nás to zajímá, tak se nejen díváme a posloucháme, ale i zkoušíme sami tvořit, je to fakt zajímavé,“ prozradil jeden z účastníků workshopu.

Tvořilo se obrazce do dřeva.

Drátkovalo se.

Vyrábělo se zvonkohru.

Točilo se na kruhu.

Tvořily nejen děti, ale i ti trochu starší.

Kdo měl hlad, mohl si koupit skvělou gulášovou polévku, „placki se smetanou či szpyrkami“.

Poslední setkání s řemeslem v Mostech u Jablunkova se bude konat na konci prázdnin ve čtvrtek 26. srpna, hlavním tématem bude med.

Komentáře