JABLUNKOV Pokud budete v Jablunkově na náměstí, určitě se na chvíli zastavte v Jablunkovském centru kultury a informací a podívejte se na nejnovější výstavu fotografií. Nebudete litovat.

Vystavují totiž ti nejpozornější umělci – děti ze speciální třídy jablunkovské základní školy. Za svou práci děti i paní učitelka Zuzana Karpecká dostali od centra kultury a informací velké medaile.

Děti se na tuto výstavu připravovaly celý školní rok. Učily se od nejlepších – spolupracovaly s jablunkovským fotoklubem, chodily na výstavy fotografií v Jablunkově. „Vždycky jsme pak o tom mluvili, rozebírali jednotlivé fotografie,“ popisovala proces tvoření učitelka Zuzana Karpecká.

Teprve pak děti dostaly do rukou fotoaparát. „Nejdřív jsme se učili technické věci – jak zaostřit, jak to udělat, aby se objekt na fotografii vešel,“ prozradila Karpecká. Fotografie na výstavu vznikaly asi dva měsíce, děti fotily ve třídě, v městském lese, na radnici.

„Dali jsme si pracovní název Zrcadlení, fotili jsme odrazy v zrcadle, v hladině,“ uvedla učitelka.

Dětem se tvoření líbilo. Za všechny to řekl Dominik. „Díky paní učitelce jsem se naučil, že obyčejná zeď není jen kus betonu, ale že na tom jde vytvořit spoustu úžasných věcí. Podle mě je paní učitelka Zuzka jedna z nejlepších malířek a umělců na této škole a zaslouží si obrovský potlesk,“ řekl na zakončení vernisáže.

Komentáře