V kabině se nehádáme, prozradil třinecký gólman Paleček

TŘINEC Na postupové příčce stráví zimní přestávku druholigoví fotbalisté Třince. Šesti vychytanými nuly k tomu přispěl brankář Lukáš Paleček. V čem tkví příčina úspěchu jeho týmu? „V kabině se nehádáme,“ prozrazuje brankářská jednička Třince.

Po skončení podzimní části sezony si třinečtí fotbalisté vždy zahrají hokej. Zažil jste to i v předešlých působištích?

Hokej jsme hrávali v Mostě a také v Příbrami. V Mostě to bylo docela pravidelně, když jsme ještě čtrnáct dnů po sezoně trénovali, hrávali jsme hokej dvakrát týdně, celkem tedy čtyřikrát. V Mostě jsem hrával v poli, v Třinci jsem si vlezl do brány. Ale je to trápení.

Proč?

Protože tady skoro nikdo nechytá na pravý gard jako já, který má lapačku na pravé ruce. Neseženu takovou výstroj, proto musím chytat na opačný gard. Lapačku mám na levé a pravou rukou nedovedu hokejku ovládat tak dobře, jak bych si přál. Navíc ani neumím pořádně bruslit, ale aspoň jsem se vypotil.

Přejděme k fotbalu. Přesně pře rokem jste na tom byli v tabulce mnohem hůře. Postěžoval jste si, že jste ani nevydělal na dárky. Letos tedy budou Vánoce u Palečků štědré?

No, něco pod stromečkem asi bude. Letos by kluk nějaké dárky pod stromečkem najít mohl. S manželkou jsme mu už něco koupili.

V Třinci působíte čtyři roky, mnoho radost jste si zatím neužil. Vychutnal jste si podzimní spanilou jízdu?

Ale ano, podzim se nám docela vyvedl. Uvidíme, co nás čeká na jaře. Bude to těžké, ale pokusíme se uhrát co nejvíce bodů, abychom skončili co nejvýše. Myslím si, že postupové ambice mít nebudeme, ale bylo by fajn se udržet nahoře. Čím výš, tím lépe.

Co se skrývá za vašimi výbornými výkony i výsledky?

Posílili jsme, přišli čtyři kluci do základní sestavy, kteří do mančaftu zapadli. V kabině máme dobrou partu, nehádáme se. Prohra ve Frýdku-Místku nás nakopla, chytli jsme se a hráli dobrý fotbal.

V šesti ze šestnácti zápasů jste neinkasoval. Tolik nul na svém kontě má pouze pardubický Milan Knobloch.

Myslím si, že je to docela solidní počin.  Těch nul jsem mohl mít méně ale i více.

Roman

Komentáře