V knihovně chystají sametové oslavy

TŘINEC Knihovna Třinec připravila na 30. výročí Sametové revoluce kolekci akcí, ze které si každý vybere. Účelem celého festivalu je připomenout nejen 17.listopad, ale hlavně celé porevoluční období.

„Sametový“ program začne ve čtvrtek 14. listopadu v 16.30 hod. přednáškou Petra Majera, který představí příběhy příslušníků Československé samostatné obrněné brigády ve Velké Británii vězněných v 50. letech v komunistických lágrech. V pátek od 19.00 hod. bude program pokračovat v Café Čitárna Slam poetry exhibicí a show v podání těch nejlepších, tedy  Manga, Anatola Svahilce, Ondry Hrabala, Honzy Dibitanzla a Emphatic.

Hlavní program začne v sobotu ve 13.00 hod., kdy se knihovna promění v místo konání třineckého Festivalu svobody. „V rámci speciálního formátu Živé knihovny si budou moct návštěvníci poslechnout příběhy 10 osobností z kulturního, sportovního nebo společenského života. O svobodě a o tom, jak posledních 30 let ovlivnilo obor, ve kterém působí, budou mluvit např. novinář Jindřich Šídlo, dramatička Lenka Lagronová, rektor Ostravské univerzity Jan Lata, ekonom Radek Špicar, sportovní manažer Jan Peterek nebo hudebnice Beata Hlavenková, “ přiblížil chystanou událost PR a koordinační manager třinecké knihovny Jan Delong.

Nutno dodat, že Beata Hlavenková téhož dne v třinecké knihovně ve 20.00 hod. představí své nové album Sně, na kterém ji doprovází Oskar Török.

Partnerem Festivalu svobody je advokátní kancelář Hajduk & Partners. Program v třinecké knihovně je součástí celoměstských oslav, do kterých se zapojily školy, příspěvkové organizace a spolky. Kompletní přehled všech akcí najdete zde.

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekFajne rano!
Další článekSto zvířat v rokáči