V Knihovně Třinec bude fungovat bezplatná právní poradna

TŘINEC Již příští týden, od 27. července, díky spolupráci s advokátní kanceláří HAJDUK & PARTNERS, začne v třinecké knihovně fungovat bezplatná právní poradna. Poradna bude zatím fungovat každé druhé úterý, ale od září budou advokáti v Knihovně Třinec k dispozici každý týden.

Tato spolupráce nevznikla náhodou. Knihovna Třinec totiž dlouhodobě právních služeb kanceláře HAJDUK & PARTNERS využívá a jsme nadmíru spokojení s jejich vstřícným a profesionálním přístupem. Nyní vzniká nová služba, která má za cíl pomáhat lidem, kteří se ocitnou v nepříjemné životní situaci, ale právní konzultace si nemohou dovolit, případně mají ostych. Třinecká knihovna právě těmto lidem nabídne bezpečný prostor a odborníky, kteří jim mohou s jejich právními problémy pomoct – sdělil Martin Čadra, vedoucí služeb pro dospělé v Knihovně Třinec.

Právní poradna začne fungovat v úterý 27. července a během letních prázdnin bude k dispozici každé druhé úterý od 15.00 do 16.00 hodin. Aby zájemci mohli služeb poradny využít, musí vyplnit formulář na webových stránkách. K dispozici pak budou mít 15minutové, bezplatné poradenství. Advokáti budou zájemcům radit v majetkových, pracovních nebo rodinných záležitostech. Jedná o ústní konzultace, nebudou dispozici služby jako sepis dokumentů, oddlužení nebo účetní a daňové poradenství.

Knihovna pro občany Třince poskytuje mnoho užitečných služeb, které jdou nad rámec jejího původního zaměření. Jsme rádi, že se jako advokátní kancelář můžeme podílet na dalším rozšíření těchto služeb, a to právě o právní poradnu, s níž máme díky naší spolupráci s místními charitami bohaté zkušenosti – říká advokát David Sliwka z HAJDUK & PARTNERS.

Komentáře