V lesoparku se závodilo. A máme hodně fotek!

TŘINEC Ve středu 18. září v třineckém lesoparku se konal již 44. ročník Beskydského azimutu mládeže v orientačním běhu. Účastníků bylo více než tisíc. 

Beskydský azimut mládeže v orientačním běhu patří v Třinci k oblíbené akci pro školy a mládež. Závodu, který se konal pod záštitou města Třince, se zúčastnili jako vždy žáci I. stupně základních škol z Třince a okolních obcí. Akce je zařazena do projektu České unie sportu – Sportuj s námi.

Školáky z 22 škol přivítalo středeční ráno ve sportovním areálu STARS u bývalého zimního stadionu. Po nezbytné registraci se postupně zaplňoval prostor startu u tenisových kurtů, odkud v časových intervalech se účastníci Azimutu vydávali podle mapy na okruh celým městským lesoparkem. Celkem se závodu zúčastnilo 1054 žáků.

Závodilo se v kategoriích: předžáci a předžákyně – žáci a žákyně 1. tříd, mladší  žáci a žákyně – 2. a 3. třída, starší  žáci a žákyně – 4. a 5. třída. Počasí přálo a tak všichni závodníci proběhli cílem suchou nohou.

Jelikož dětí závodilo hodně, a každý z rodičů by na fotografii chtěl vidět to své, připojujeme i bohatou fotogalerii, kterou pořídil Pavel Schauer.

Komentáře