V Mostech u Jablunkova se vážně zranil cyklista

Ilustrační foto

MOSTY U JABLUNKOVA, MSK Včera při sjíždění kopce v Mostech u Jablunkova se velmi vážně zranil jednatřicetiletý muž. Do nemocnice musel vrtulníkem. Dohromady se v Moravskoslezském kraji o víkendu zranilo 20 cyklistů včetně pěti dětí.

Uplynulý víkend, tedy 3. a 4. července byl pro záchranáře v Moravskoslezském kraji ve znamení zraněných cyklistů, kdy museli prakticky napříč všemi okresy zasahovat až dvacetkrát.

V sobotu 3. července se jednalo o devět zraněných cyklistů, mezi nimiž bylo také pět dětí ve věku jedenácti až šestnácti let, ale také jednasedmdesátiletá žena. Většina poranění – hlav, břicha a horních končetin, byla středně těžkého charakteru – uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Mezi nedělními jedenácti havarovanými cyklisty byl nejvážněji zraněn jednatřicetiletý muž, který ve večerních hodinách sjížděl kopec v Mostech u Jablunkova a narazil do překážky. Byl v bezvědomí a jeho stav se jevil jako život ohrožující. – S nitrolebním poraněním mu byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče, včetně intubace a přístrojem řízené ventilace. Poté jej letečtí záchranáři, stejně jako tři další víkendové cyklisty, transportovali vrtulníkem do FN Ostrava – upřesnil Humpl.

Mezi příčinami nehod byly prosté pády, nárazy, střety s vozidly. Několik zraněných bylo účastníky cyklistických a BMX závodů.

 

 

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článek:-)
Další článekNa Hrčavě byla pouť